Tygodnik Idziemy

W najnowszym numerze warto przeczytać:

- Szukając nadziei – Nawet kiedy epidemia ustanie, to świat nie będzie już taki sam, jak wcześniej –o społecznych i religijnych skutkach koronawirusa mówi abp Henryk Hoser SACw rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim.

- Radość wielkanocna – Cała potęga zła jest bezsilna wobec człowieka, który oburącz trzyma się Ojca Niebieskiego – o źródle wielkanocnej radości pisze o Jacek Salij OP.

Grób miejscem życia – Grób Jezusa to jedyny grób, do którego pielgrzymujemy dlatego, że nie ma w nim ciała. - o znaczeniu grobu w tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej mówi ks. prof. Waldemar Chrostowskiw rozmowie z Ireną Świerdzewską.

- Wielkanocne pewniki – O czym tak naprawdę człowiek może decydować w swoim życiu? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ

Kiedy będzie Wielkanoc? – Wielkanocne „alleluja” może niektórym z nas brzmieć w tym roku jak pociągnięcie styropianem po szybie. Jak tego uniknąć? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

- Kardynał Pell niewinny – Sąd Najwyższy w Australii uznał, że przebywający od ponad roku w więzieniu kard. George Pell nie popełnił nadużyć seksualnych wobec nieletnich, o które był oskarżany. – sprawę opisuje prof. Kazimierz Dadak.

- Wszystko jest po coś – Zostaliśmy skierowani bez pytania nas o zgodę na swoisty obóz przetrwania –otym, co my przechodzimy i przez co przeszło pokolenie naszych rodziców – pisze Krzysztof Ziemiec.

- Czas przemiany – Prawie połowa Niemców jest bardziej zaniepokojonych gospodarczymi skutkami epidemii niż samym koronawirusem – relacjonuje AnnaMeetschen.

- Religijność wirtualna? – Czy eucharystyczna tęsknota przełoży się na gorliwość religijna, gdy minie już epidemia? – rozważa ks. prof. Jacek Grzybowski.

- Z zimną wojną w tle –O chaosie w USA, o tym jak wskutek epidemii zmienia się światowy układ sił i co może tego wynikać dla Polski? – pisze prof. Kazimierz Dadak.

- Szczęść lat ruskiego miesiąca – Jako dziecko dr. Tadeusz Borowski Beszta był wywieziony z matką i dziadkiem w głąb ZRRR. Wspomnienia zesłańca opisuje Monika Odrobińska.

- Po co wybory? – To nie rząd, ale państwo polskie ma konstytucyjny obowiązek zorganizować wybory – pisze Jacek Karnowski.

- Francuski łącznik w Hiszpanii – Czy Francja ingeruje w wewnętrzne sprawy Hiszpanii? – pisze Marcin Zatyka.

- Niósł Boga ludziom – Wspomnienia osobistego lekarza św. Jana Pawła II z jego towarzyszenia papieżowi – przedstawia Anna Artymiak.

- Sens ofiary Chrystusa –O religijnych i społecznych realiach życia w Ziemi Świętej w czasie Paschy Chrystusa – pisze Jan Gać.

- Prymas Wyszyński i naród – Prymas czuł się reprezentantem nie tylko katolików w Polsce, ale całego narodu – twierdzi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

- Czy grożą nam puste półki? – Jak wygląda bezpieczeństwo żywnościowe Polski? – pokazuje Agnieszka Domańska.

- Sopran w Bożych rękach – Sylwetkę światowej sławy polskiej sopranistki Dominiki Zamary – przedstawia Irena Świerdzewska.

- Orionista z KL Dachau – O heroicznej postawie ks. Franciszka Drzewieckiego, który nawet w obozie zagłady zachował wiarę i człowieczeństwo – przedstawia Anna Jagodzińska.

- O Jarosławie Gowinie –Różnimy się poglądami, ale są rzeczy, za które bardzo go cenię – pisze Marek Jurek.

Numer na Wielkanoc ukazuje się tylko w e-wydaniu. Będzie od środy do nabycia na stronach: https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.htmlorazhttps://eprasa.pl/news/idziem

lub do pobrania gratis pod adresem:www.idziemy.pl