Ogłoszenie parafialne

1. Przygotwanie do Swiąt rozpoczniemy rekolekcjami. Poprowadzi je ks. Maciej Będziński z Warszawy, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych

7 kwietnia (niedziela) – msza św. z nauką rekolekcyjną w St. Mary Magdalen Church w Brighton, godz. 9 oraz w Our Lady Queen of Heaven w Crawley o godz. 11

8 kwietnia-(poniedziałek) okazja do spowiedzi w godz. 17.30-19 w Brighton oraz  msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 19

9 kwietnia-(wtorek) msza sw. z nauką rekolekcyjna o godz 17.30 oraz spowiedz po mszy sw.

10 kwietnia-(środa) okazja do spowiedzi w Crawley od godz. 17.30 oraz msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19

1. Niedziela Męki Pańskiej- (14 kwietna) palmy będą do nabycia przed każdą mszą św.
  2. Spis nabożeństw Wielkiego Tygodnia znajduje się na ostatniej stronie. Przypominam, że Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii oraz święto wszystkich kapłanów. W piątek przeżywamy Mękę Pańską. Na liturgię Wielkiej Soboty zapraszam parafian nie tylko z Brighton do St. George w Hove. Będzie to uroczystość połączona ze Mszą Świętą Rezurekcyjną.
  3. Proszę w czasie święcenia pokarmów zachować szczególną ostrożność i kulturę osobistą. Wystawiamy świadectwo sami sobie, ale jako chrześcijanie celebrujący polską tradycję święcenia pokarmów jesteśmy też obserwowani przez naszych gospodarzy. Co roku widzimy ogromne problemy z parkowaniem, więc proszę zabezpieczyć sobie czas, by znaleźć miejsce do zaparkowania nie przy samym kościele.
  4. Pierwsza niedziela po Wielkanocy to Niedziela Miłosierdzia Bożego – we wszystkich parafiach, w których sprawowana będzie msza święta, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. Uroczystość I Komunii Św – w Crawley 4 maja (sobota) o godz.11 zaś w Brighton-Hove 11 maja (sobota) o godz. 11 w St. George Church.
  6. Kurs przedmałżeński odbędzie się 30 kwietnia o 18.30 w Domu Polskim
    w Hove zaś poradnia rodzinna także w Domu Polskim 4 maja od godz 9.00
  7. Rocznica I Komunii Św w Eastbourne będzie 19 maja (katecheza przygotwująca 9 maja ), w Brighton-Hove 25 maja na mszy sw wieczornej
    ( katecheza przygotowująca 22 maja w Domu Polskim o godz 18) zaś w Crawley 26 maja ( katecheza przygotowująca 23 maja o 18.00 w kościele).
    10. Terminy obiadów w Domu Polskim – 14 kwietnia, 5 maja oraz
    9 czerwca. Cena obiadu £7.
  8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. 26 maja 2019Wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokal wyborczy będzie także w Domu Polskim w Hove. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.