Niedziela Palmowa: 24.03.24

INFORMACJE PARAFIALNE:

III niedziela Wielkiego Postu: 03.03.24

Hove – sobota 18.30 Za śp. Józefa Korszyna
Brighton 9.30 O szczęśliwyprzebieg operacji dla Dominiki i opiekę Bożą dla rodziny Sonii
Crawley 11.45 W intencji Panu Bogu wiadomej
Hastings 18.00 Za śp. Józefa Stępnia

IV niedziela Wielkiego Postu: 10.03.20

Hove – sobota 18.30
Za śp. Janusza i Mieczysława w rocznicę śmierci
Brighton 9.30  W intencji wspólnoty Domowego Kościoła
Crawley 11.45 Za śp. Andrzeja Skulskiego w rocznicę śmierci
Eastbourne 18.00 O zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo dla Oli Paśnik i całej rodziny

V niedziela Wielkiego Postu: 17.03.24

Hove – sobota 18.30
Za śp. Grażynę Pawlak i Martę Jednoróg w rocznicę śmierci
Brighton 9.30 Za śp. Józefa Korszyna w 9 rocznicę śmierci
Crawley 11.45 Za śp. Henryka Wywioł w miesiąc po śmierci
Eastbourne 18.00 w intencji Alexa z okazji urodzin

Hove – sobota 18.30 Za śp. Jadwigę i Marka Gajewskich
Brighton 9.30 1.O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Zosi, Katarzyny Typiak z okazji urodzin oraz za śp. Witolda
2. O Bożebłogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Jolanty Ganczarek z okazji urodzin oraz Amelii Walenta z okazji 12-tych urodzin
Crawley 11.45  1.O szczęśliwe rozwiązanie dla Moniki Koper
2. Za śp. Mariana Wielichowskiego

Msze sw w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: (będą tradycyjnie sprawowane w intencjach drogich Parafian i Sympatyków.
Crawley
– o godz 8.00 oraz 11.45.  W drugi dzien świat o godz 11.45
Eastbourne – godz 9.00
Brighton – tylko o godz 13.00. W drugi dzien świat o godz 9.30
Tunbridge Wells – o godz 19.00

Msze święte w dni powszednie:
Kaplica w Domu Polskim w Hove: poniedziałek, środa,  piątek o godz. 10.30
Czwartek – OLQH w Crawley o godz. 18.00
Piątek – St. M.Magdalen Church w Brighton o godz. 18.30 (in English)

„Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza w dniach 16-24 marca br. do udziału w Nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.Wobec trudnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej naszej Ojczyzny nie możemy być obojętni. Gorąco zachęcam wszystkich Polaków żyjących za granicą i wszystkie wspólnoty polonijne do włączenia się do tej wspólnej modlitwy. Zaznaczmy swój udział na mapie interaktywnej.

Z pozdrowieniami i pasterskim błogosławieństwem”

Bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

1. Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w St. Mary Magdalen w Brighton, w każdy piątek od godz. 17.30 do 18.30. O godz. 18.30 Eucharystia
    (in English). Okazja do spowiedzi w czasie adoracji oraz przed i po Mszach św. w dni powszednie oraz w niedziele w każdym ośrodku duszpasterskim.
  2. Męska Droga Krzyżowa po klifach w Eastbourne w nocy 22/23 marca. Rozpocznie się Mszą św. w Our Lady of Ransom w Eastbourne o godz. 22.00 (BN21 4EU); okazja do spowiedzi od godz. 21.00.
  3. Rekolekcje wielkopostne połączone ze spowiedzią wielkanocną będą w Wielkim Tygodniu. Poprowadzi je ks. Marcin Dunaj, student prawa na KUL-u.
    Program rekolekcji:

Niedziela Palmowa: Msze św. z naukami w Brighton o 9.30 i Crawley o 11.45.
Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w kościele w Brighton o 18.30, a w Crawley w Wielką Środę o godz. 18.30. Spowiedź w Brighton będzie w Wielki Poniedziałek od 16.30 zaś w Crawley w Wielką Środę od 17.30. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech one pomogą nam duchowo przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

• W Niedzielę Palmową przed Msza św. będą do nabycia palmy.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego:
    (28 marca) – Msza święta Wieczerzy Pańskiej w Crawley o 17.30
    Wielki Piątek (29 marca) – Liturgia Męki Pańskiej w kościele St. Mary Magdalen w Brighton o godz. 17.30 oraz w Crawley, także o godz 17.30 (ofiary złożone w czasie adoracji Krzyża świętego zostaną przekazane na Boży Grób oraz na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej).

Liturgia Wigilii Paschalnej (30 marca) WYJĄTKOWO W TYM ROKU w kościele w Southwick, St. Theresa Church, Old Soreham Road, BN42 4RY o g. 19.30

• Święcenie pokarmów wielkanocnych:
    Tunbridge Wells – godz. 9.00 ; Brighton – godz. 9.30 do 11.00 ; Eastbourne- godz. 12.00 (St. Agnes Church); Hastings –godz. 10.00; Redhill – godz. 10.30;
    Crawley-  godz. 11.15 do 13.00
    Goring-by-Sea (English Martyrs-Goring Way BN12 4UD)-godz. 14.00
  • Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie kolędowe. Cieszę się, że mogłem się z Wami pomodlić i poświecić Wasze mieszkania. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przekazałem o. Maciejowi, misjonarzowi pracującemu w Tanzanii. Parafianie o. Macieja obiecali solidną modlitwę za naszą Parafię i Dobrodziejów.
  • APLIKACJA DUSZPOLONIA. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji „Duszpolonia” na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji.
  • Zachęcamy do wynajmowania salki w Domu Polskim w Hove. Szczegółów udziela i wynajmem zajmuje się Piotr Chmurzyński – m. 07724544120.
  • W imieniu Rady Parafialnej i własnym bardzo dziękuję za finansowe wspieranie parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz w ramach Gift Aid. Ofiarę na utrzymanie parafii można przesłać także bezpośrednio na konto parafialne: THE PCM  BRIGHTON- SORT CODE: 20-06-10, ACC 33930726
  • Intencje mszalne można zamawiać po Mszach św. oraz drogą mailową.