Fundusz Koronawirus

Coronavirus spowodował pandemię, która obejmuje cały świat, niesie nie tylko cierpienie i śmierć obywatelom wszystkich narodów, lecz także odbiera pracę ludziom, a przez to wprowadza nadzwyczajną ,trudną sytuację dla rodzin i indywidualnych ludzi. Wystaczy spojrzeć na to co się dzieje w Wielkiej Brytanii. Rozwijająca się tragedia dotyka wszystkich mieszkańców tego kraju, w tym naszych Rodaków. Wierzymy że jako Polska Wspólnota w UK, musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by pomóc naszym Rodakom w tym wyjątkowym czasie.

Nadzwyczajna sytuacja wymaga nadzwyczajnych odpowiedzi. Dlatego, Powiernicy

Towarzystwa Pomocy Polakom (TPP) / Relief Society for Poles Trust – charity no. 327128, postanowili sięgnąć do rezerw Towarzystwa uruchamiając Fundusz Koronawirus o wysokości £50,000, by pomóc Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii i których epidemia koronowirusa dotknęła finansowo w sposób wyjątkowy.

Na stronie TPP http://www.tpp.london/ od piątku 8 Maja, będzie można wypełnić specjalnie przygotowany formularz aplikacyjny. Osoby, których aplikacje zostaną rozpatrzone pozytywnie, otrzymają zapomogę (maksymalnie £250.00). Potrzebne będą referencje oddwóch osób; każda aplikacja musi być poparta przez dwie reprezentacyjne osoby jak np. lokalnego księdza, pracownika socjalnego lub osobę znaną w naszej Wspólnocie Polskiej.

Wystosujemy także Apel do wszystkich organizacji i do indywidualnych osób, prosząc o kontrybucje do tego Funduszu. Dane konta na które można przelać ofiary są

Nazwa Konta Relief Society For Poles – Coronavirus

Nr. Konta 22473368

Nr Banku 30-93-68