• Ikona Spotkań Małżeńskich.<br/>"Trwajcie w Miłości Mojej" (J 15, 9 b)
  Ikona Spotkań Małżeńskich.
  "Trwajcie w Miłości Mojej" (J 15, 9 b)

Małżeństwo i Rodzina

Rodzina drogą Kościoła

Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu.

Z LISTU DO RODZIN "GRATISSIMAM SANE"
OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Więcej do przeczytania [tutaj]

 • Naturalne planowanie

  E-KURS NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY
  wg metody prof. Rőtzera
  Instytut Naturalnego Planowania Rodziny
 • Spotkania Małżeńskie

  Spotkania Małżeńskie mają na celu pogłębienie, odnowienie, a nieraz odbudowanie miłości małżeńskiej. Podstawową formą pracy są dwudniowe spotkania o charakterze rekolekcji zamkniętnych, które prowadzone są w duchu dialogu męża i żony. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński.
 • Służba Rodzinie - Konferencje dla małżeństw i rodziców

  Służba Rodzinie prowadzi konferencje i seminaria dla małżeństw i dla rodziców, które pomagają w odkryciu i zrozumieniu biblijnych zasad dla rodziny.